Nasza szkoła

DSC_0148

Jesteśmy Akredytowaną Szkołą Języka Angielskiego Metodą Callana™ nauczającą pod skrzydłami Callan Method™ Organisation w Cambridge.

Elsinore School of English powstała w 1994 roku, od początku ucząc Metodą Callana™, wtedy praktycznie w Polsce nieznaną. Byliśmy pierwszą szkołą w regionie, używającą tej metody. Przecieraliśmy szlaki, często spotykając się z nieufnością, a nawet niechęcią studentów i anglistów.

Oprócz samej metody promowaliśmy także wysoki standard samych kursów – intensywne zajęcia 4x w tygodniu, naprawdę małe  grupy, miesięczne raty w opłatach za kurs. Metoda w naszym wydaniu szybko okazała się atrakcyjna, szybka i efektywna.

Wkrótce pojawiły się rzesze naśladowców. Kształciliśmy wciąż nowych lektorów, z których do nas trafiali tylko najlepsi. Staliśmy się wyznacznikiem właściwego stosowania Metody, czasem zbyt swobodnie używanej przez nowe, stawiające często na ilość szkoły.

Od 1995 roku prowadzimy także szkolenia dla firm. Naszymi klientami byli m.in. Amplico Life, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Zakłady Remontowe Energetyki S.A., Era i wiele innych. Angażujemy sie także w działalność non-profit.

W 1997 roku nasza szkoła uzyskała licencję Callan Method™ Organisation. Jest jedną z niewielu szkół w Polsce, które podpisały taką umowę licencyjną.

Nasi uczniowie od 1996 roku przystępują do egzaminu Cambridge First Certificate i zdają go z 95% skutecznością. Pomagają im bezpłatne kursy przygotowawcze, efektywność metody i gotowość nauczycieli do pomocy.

 
angielski Katowice

  • Co to znaczy Elsinore?

    Nasza szkoła wzięła nazwę od zamku Hamleta – Elsynoru. Chyba nic na świecie w takim stopniu nie kojarzy się z piękną angielszczyzną, jak dramaty Szekspira.